A probiotikumok jelentősége csecsemőkorban ...........................
2014. május 31. írta: Berta Csapat

A probiotikumok jelentősége csecsemőkorban ...........................

Egy cikket ajánlok a figyelmedbe!

A baba megszületését követően a kezdetben steril, kórokozómentes bélcsatorna néhány óra leforgása alatt benépesül baktériumokkal. A természetes úton született és anyatejjel táplált csecsemők bélcsatornájában hasznos baktériumtörzsek fognak elszaporodni.

 

A császármetszéssel született, ill. tápszerrel táplált babák esetében nagy a veszélye annak, hogy a hasznos bacik helyett másfajta, esetleg betegséget okozó baktériumok telepszenek meg. Ezeket a hasznos bélbaktériumokat nevezzük probiotikus baktériumoknak, az ilyen baktériumokat tartalmazó készítményeket probiotikumnak. Ide tartozó baktériumtörzsek a különféle bifidobaktériumok és a lactobacillusok (tejsavbaktériumok). Jellemző tulajdonságuk, hogy az immunrendszer tanítómestereiként az első élethónapokban szabályozzák a bélfalban levő immunsejtek működését, serkentik az immunrendszer érését.

1_1.JPG


Hogyan hatnak a probiotikus baktériumok a baba immunrendszerére?

A probiotikus baktériumok szabályozzák a bélcsatorna immunfolyamatait, gátolják az allergiás folyamatok kialakulását. A bifidobaktériumok hiánya a fejlődő immunrendszer egészének olyan zavarait idézheti elő, amely későbbi életkorban hajlamosíthat allergia, cukorbetegség, elhízás, szívbetegségek kialakulására is.

 

Hogyan biztosíthatók a csecsemő számára a megfelelő jótékony baktériumok?

 Leginkább szoptatással, ugyanis az anyatejben bőségesen megtalálhatóak a bifidobaktériumok. Anyatej teljes hiánya esetén megfelelően ellenőrzött, kipróbált probiotikus baktériumtörzset tartalmazó tápszerrel való táplálás javasolható.

 

Milyen egyéb hatásai vannak a csecsemőkorban adott probiotikumoknak?

Számos klinikai vizsgálat bizonyította, hogy a probiotikumok hatékonyan képesek a csecsemőkori ekcéma, atópia megelőzésére. Védik a babát a bélcsatornán keresztüli fertőzésekkel szemben is.

 

Csecsemőkori antibiotikus kezelés hatása, jelentősége

A csecsemőkorban gyakran nem kellő indokkal adott, pl. láztalan náthára, torokgyulladásra elrendelt antibiotikumok képesek ennek a hasznos bélflórának a teljes kiirtására. A kipusztított bacik helyét gyakran kórokozók foglalják el, melyek aztán emésztési zavarokat, puffadást, hasfájást, hasmenést okoznak és az immunrendszeri kedvező hatás is kimarad. Ezért csecsemők antibiotikus kezelését követően feltétlenül szükséges kiegészítő probiotikum kéthetes adása megfelelő készítmény (oldat, por) formájában.

 

Csecsemőkori hasfájás és probiotikumok összefüggése

A csecsemőkori, több órán át tartó, csillapíthatatlan sírással járó görcsös hasfájás (kólika) hátterében szerepet játszik a bélflóra kóros irányú megváltozása, a Lactobacillusok (tejsavbaktériumok) csökkent jelenléte és egyéb, fokozottan gázképző baktériumok elszaporodása. Ugyanakkor az is tény, hogy az anyatejjel táplált babák is gyakran hasfájósak.

Kiderült, hogy egy bizonyos Lactobacillus törzs jelenléte véd a hasfájással szemben és segíti a baba emésztését, míg más törzseknek nincs ilyen kedvező hatása. Tápszerrel táplált babák számára már rendelkezésre áll ezzel a hasfájást csökkentő probiotikummal dúsított, speciális tápszerkészítmény.

2.JPG

 

Mikor adjunk probiotikumot csecsemőnek?

Adjunk probiotikumos tápszert a babának: ha császármetszéssel született és nem indult be az anyatej ha nincs tejünk vagy csak nagyon kevés van. a baba antibiotikus kezelése után 2 hétig hasfájás (kólika) esetén ha a baba sokat betegeskedik, hosszasan náthás, hurutos

 

(WEBBeteg - Dr. Csáki Csilla, allergológus, gyermekgyógyász, Svábhegyi Gyógyintézet, www.gyerek-allergia.hu)

Forrás:
http://www.webbeteg.hu/cikkek/csecsemo_gyermekneveles/10563/a-csecsemokori-belflora-es-az-immunrendszer

 

Ezek után már csak a Magyarországon található legjobb Probiotikumot kell bemutatnom. Lili unokám is ezt kapja!

 Probiotic tanusítvány.jpg

6 féle baktériumtörzset tartalmaz nagyon (nagyon!) nagy számban. Hogy a gyomorsav ne pusztítson el belőle egyet sem, ezért egy kettősfalu kapszulában található – és NEM kell hűtőszekrényben tartani. Így minden baktérium eljut a megfelelő helyre.Probiotic_1.jpg

 

 

Viszont, ha még tápláljuk őket pre-biotikummal ( Aloe Veria gél) is, akkor nagyon gyors szaporodásnak indulnak, segítve az immunrendszert.
Ez Lili (és anyukája) kedvence:

Őszis gél.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Figyelem! Ezen megállapítások nem csak csecsemőkre, gyerekekre értendők!


Marika
Törzsvásárlói Kártyáddal a saját üzletedben vásárolhatsz!

 

 

A baba megszületését követően a kezdetben steril, kórokozómentes bélcsatorna néhány óra leforgása alatt benépesül baktériumokkal. A természetes úton született és anyatejjel táplált csecsemők bélcsatornájában hasznos baktériumtörzsek fognak elszaporodni.

Részletek: http://www.webbeteg.hu/cikkek/csecsemo_gyermekneveles/10563/a-csecsemokori-belflora-es-az-immunrendszer
Szerző: WEBBeteg - Dr. Csáki Csilla, allergológus, klinikai immunológus

Részletek: http://www.webbeteg.hu/cikkek/csecsemo_gyermekneveles/10563/a-csecsemokori-belflora-es-az-immunrendszer

A bejegyzés trackback címe:

https://bertacsapat.blog.hu/api/trackback/id/tr56239997

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása