Eszünk sok zöldséget, gyümölcsöt – az elég, vagy nem?
A Gödöllői Agrártudományi Egyetem (ma: Szent István Egyetem) kutatói dr. Márai Géza professzor vezetésével, 1966-tól kezdődően 40 éven át(!) vizsgálatot végeztek arról, hogy a talajban, majd a növényekben mennyi tápanyag, vitamin, ásványi anyag található.
Az adatok elkeserítőek!
Más országokban, sőt gyógyszer cégek is hasonló megállapításra jutottak. Ebből vajon mennyi jut az emberi szervezetbe? (Dr. Márai professzor egyik előadása: http://youtu.be/qVBuNAuQ9JM )
Sőt dr. Joel Wallach egyenesen megmondja, hogy milyen betegség milyen tápanyag hiányára vezethető vissza. (Előadását talán te is olvastad: A halott orvosok nem hazudnak)
2002-ben megjelent egy cikk a tekintélyes orvosi szaklapban, a JAMA-ban, hogy idézzük: „….. A legtöbb ember nem fogyaszt optimális mennyiségű vitaminokat a táplálkozása során. Miközben erős bizonyítékot szolgáló, randomizált vizsgálatok alátámasztják, hogy célszerű lenne minden felnőttnek vitamin kiegészítőket alkalmazni…..”
Ugyanakkor a másik oldal is érdekes!
Dr. Márai szerint, egy átlag magyar ember egy év alatt 4-4,5 kg szintetikus adalék anyagot eszik meg. Mit tud ilyenkor a szervezet csinálni? Elraktározza a ki nem ürített toxikus anyagokat.
Nem eszünk elég tápanyagot és sok olyat eszünk, amit nem kellene. Érdekes!?
Sokunknak van ezzel kapcsolatosan tapasztalata. A vélemények mégis megoszlanak.
Hát álljon itt néhány adalék!
Szerinted szükség van táplálék kiegészítőre? Neked mi a véleményed? Te szedsz valamilyen vitamint?
Következtetés: a táplálék (étel) kiegészítésére szükség van, de nem mindegy mivel!
Erről majd máskor!
Használd, és mondd!